AdriaMed je regionalni projekt Organizacije Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (FAO), katerega namen je pospeševanje znanstvenega sodelovanja med jadranskimi državami (Albanija, Črna Gora, Hrvaška, Italija in Slovenija), skladno s Kodeksom odgovornega ribištva. Letos se je omenjenim državam priključila tudi Bosna in Hercegovina, zato je 19. koordinacijski sestanek potekal v Sarajevu.
Na sestanku so bili prisotni tudi predstavniki Slovenije, g. Matej Zagorc in ga. Urška Srnec (predstavnika Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano) in ga. Petra Bratina (predstavnica Zavoda za ribištvo Slovenije). Slovenija se zaveda in ceni obseg opravljenega dela in pomen, ki ga ima takšen projekt na splošno mednarodno spodbujanje znanstvenega sodelovanja in tehnične razprave o upravljanju ribištva v skupnem Jadranskem morju. Pretekli in sedanji dosežki pa imajo velik pomen tudi za nacionalni ribiški sektor v Sloveniji, zato je ga. Urška Srnec tudi uradno potrdila Republiko Slovenijo kot so-donatorja projekta.

